День української вишиванки

2-13-2017

День української вишиванки
День української вишиванки, самий модний свято для українців по всьому світу.

В цей день надягають українську вишиванку та традиційний наряд і діти і дорослі, щоб підкреслити свою національну приналежність і продовжити життя національного костюма, що налічує сотні років читайте більше за этими посиланням.

Отже, що ми знаємо про українську вишиванку.

Перша «вишита» знахідка датується 6 ст. нашої ери.

Вишиванка – не просто красива одяг, це оберіг. І кожен символ вишивки має своє значення.

Сорочку вишивають дівчата і собі і майбутньому чоловікові, часто – як придане. А матері вишивають своїм дітям, відразу – на виріст.

Особливі вишиванки роблять для козаків, захисні, від кулі і шаблі, а також до весілля, в далеку подорож або від псування.

Основні кольори вишиванки – червоний і чорний. Але в кожній місцевості були свої особливі традиції.

Чоловіки носять вишиту сорочку з шароварами, а в наш час – з джинсами або брюками. Шаровари відійшли з повсякденного вживання в центральній Україні не більше 70 років тому.

Жіноча вишита сорочка – довга, як сукня. Поверх неї носиться плахта, підв’язується широким поясом. Традиційне прикраса – кораловые намисто.

Вінок – святковий головний убір. Молоді дівчата, незаміжні носять стрічки і квіти у волоссі. Заміжні – хустку. Зав’язують хустину різними способами, але найпопулярніший – так звана «Солоха», кистями догори.

Зараз українська вишивка надихає дизайнерів одягу в Україні та за кордоном, вплітається в сучасний стиль, але і зберігає свій автентичний вигляд.

В Україні існує безліч майстерень, що виготовляють вишиванки та національний український одяг і в традиційному вигляді і більш сучасні їх варіанти. Традиційна вишиванка – недешеве задоволення, сорочка ручної роботи коштуватиме від 1000 гривень. Але вона того варта.