Правила виграшу в ігрові автомати

4-7-2021

Чергове обмеження законодавця для організацій грального бізнесу, яке набуде чинності з липня цього року, — відсоток виграшу.  Він повинен бути встановлений в кожному ігровому автоматі на позначці 90%. Уповноваженими органами з контролю виконання даної вимоги є податківці, які з цього року призначені відповідальними за перевірку технічного стану грального обладнання. Природно, вони будуть перевіряти не плати і програмне забезпечення, а документи, що видаються відповідними органами, що володіють базою і необхідними технічними можливостями в цій області. Рекомендуємо лучшие онлайн казино украины на сайті .

Яким чином в даний час здійснюється контроль відсотка виграшу? коли і кому слід проводити випробування ігрових автоматів? чи можна обійтися контролем за відповідністю автомата затвердженому типу? що робити з уже експлуатуються ігровими автоматами, у яких закладений менший відсоток виграшу? і не менш важливе питання: якими документами підтвердити відсоток виграшу-актами контролю або сертифікатами затвердження типу ігрового обладнання? ці питання викликають сьогодні жваві дискусії серед операторів і експертів індустрії азарту і розваг.

Почнемо з визначень

Термін «відсоток виграшу» широко використовується в сфері азарту і розваг. Даний показник багато в чому визначає прибуток грального закладу, яка складається з різниці між прийнятими ставками і виплаченими виграшами. Тому відношення виграшу до ставки, виражене у відсотках, і є відсотком виграшу. Дане визначення сформульовано в правилах проведення випробувань ігрових автоматів з грошовим виграшем.

На колишніх окремих моделях ігрових автоматів власники самі могли технічно регулювати відсоток виграшу, в більш сучасних моделях це досить складно зробити на рівні захищеного програмного забезпечення. Організаторам азартних ігор доводиться самостійно вирішувати, як вчинити в даній ситуації: залучати фахівців виробників, які компетентні в даному питанні, або замінити ігрове обладнання. Міняти ігровий автомат тільки через те, що встановлений в ньому відсоток виграшу не дотягує до 90%, — досить дороге задоволення. З економічної точки зору оптимальним є перший спосіб-підвищення середнього відсотка виграшу в діючих ігрових автоматах.

Ми не будемо зупинятися на технічній стороні вирішення даного питання, а звернемо увагу на організаційно-правові аспекти. Як може здогадатися читач, змінити середній відсоток виграшу недостатньо, необхідно за всіма правилами чинного законодавства пройти встановлені процедури технічного контролю і отримати необхідні підтверджуючі документи. Розглянемо і те і інше з різних точок зору, керуючись не тільки правилами, а й іншими документами в області відповідності продукції встановленим технічним вимогам.

Як і кому «тестувати» відсоток виграшу?

Для того щоб перевірити ігровий автомат на відповідність його технічних характеристик встановленим вимогам нормативних документів (в тому числі — відсоток виграшу) і технічної документації, правила наказують проводити випробування. Вони необхідні, перш за все, для затвердження типу ігрового автомата, а якщо він встановлений, то в подальшому досить провести іншу процедуру — проконтролювати відповідність ігрового автомата затвердженому типу в процесі його використання. Кому вирішувати ці питання: виробнику грального обладнання або його покупцеві — гральному закладу?

Необхідність у випробуванні одиничних зразків може виникнути у власників ігрових автоматів, у яких тип, виробник, дата випуску невідомі або відсутня відповідна документація. Для гральних закладів, які реєструють ігрові автомати і сплачують податки, така ситуація є скоріше винятком з правил. Вони використовують ігрове обладнання затвердженого типу і для них обов’язковим є проходження контролю за відповідністю цьому типу ігрових автоматів.

Говорити про те, що власник ігрового автомата, який підвищив відсоток виграшу, змінив тип ігрового автомата, навряд чи доречно: змінилися тільки його технічні можливості. Для підтвердження їх відповідності встановленим вимогам немає необхідності проводити випробування, досить виконати процедуру контролю. На користь такої точки зору можна привести думку фахівців головної організації з метрології ігрового обладнання. Пояснимо, про яку організацію йдеться.