масло для паркета

3-10-2017

Як відомо, паркет зазвичай покривається одним з двох типів фінішного покриття: лаком або маслом. Переваги лаку для паркету ми розглядаємо у відповідному розділі, присвяченому лаку. Цей розділ допоможе розібратися, коли на дерев’яне підлогове покриття слід наносити масло для паркету (масло з твердим або м’яким воском, масло без воску). Хочу порекомендувати Вам купити масло для паркета за доступною ціною

Основні особливості паркету покритого маслом:
вид натуральної, непокритою деревини, пори деревини відкриті;
стать більш екологічний порівняно з лаковим покриттям;
за паркетом під маслом потрібен регулярний догляд, чим більше навантаження на паркет, тим частіше слід за ним доглядати;
масло — єдине можливе покриття для паркету, що витримує дуже високі навантаження.

Паркетне масло з твердим воском

Особливостями масла для паркету, містить твердий віск, є: імітація голою деревини з відкритими порами, створення воскової плівки, що захищає паркет від вологи, бруду і фізичних ушкоджень. Подряпини на паркеті, вкритому маслом з твердим воском, мають властивість зникати самі собою завдяки заповненню їх воском. Важлива риса такого масла для паркету — його необхідно наносити валиком, як лак.

Паркетне масло з м’яким воском

Масло для паркету, містить м’який віск, миттєво і губоко просочує деревину. Таке масло для паркету є дуже екологічним покриттям, пори деревини залишаються відкритими, завдяки чому паркет «дихає» і краще зберігається. Паркет, схильний до дуже великих навантажень (в ресторанах, театрах, торгових центрах), краще всього покривати саме маслом для паркету, що включає в себе м’який віск. Навіть самий зносостійкий двокомпонентний лак не витримає такого навантаження, і приміщення доведеться закривати на кілька днів, щоб проводити перешлифовку, заново покривати паркет лаком в декілька шарів. І цю процедуру треба буде проводити раз в 2-3 місяці. Загалом, з року приблизно один місяць підприємство буде закрито на паркетні роботи, нести збитки за такого величезного за мірками бізнесу простою. Але зате якщо паркет буде покриватися маслом з м’яким воском, то його достатньо буде лише обробляти спеціальним складом через певні проміжки часу, і він буде зберігатися довгі роки. Такі процедури по догляду за паркетом під маслом можна проводити в той час, коли немає відвідувачів у приміщенні. Це займе від декількох годин — в залежності від площі залу. Однак у цьому випадку відсутня необхідність закривати заклад на кілька днів, як у прикладі з паркетом під лаком. Наносити таке масло для паркету слід шпателем, після чого располировывать білим падом з допомогою спеціальної однодискової машини. Цю процедуру рекомендується проводити двічі з інтервалом в одну добу.

Паркетне масло без воску

Масло для паркету, не містить віск, є, мабуть, найбільш екологічним покриттям з усіх можливих. У паркету під маслом пори деревини залишаються відкритими, деревина дихає. Вибираючи паркет під маслом, ви дійсно будете ходити по натуральному дереву, не покритому ніякими захисними плівками, восковими чи лаковими. Однак у разі використання олії для паркету слід приділити особливу увагу дотримання температурно-вологісного режиму в приміщенні, так як вологообмін у паркету під маслом вище, ніж у паркету під лаком, отже, він більше схильний до викривлення (усушка й утворення щілин).