6-21-2017

Вибирайте його якщо у Вас іномарка: випущена для американського ринку починаючи з 1995 р. в., випущена для європейського ринку починаючи з 2001 р. в. або дизельний автомобіль з 2004 року випуску. Так само підходить для сучасних моделей ВАЗ, інші російські марки не підтримуються. Власне це не означає, що більш ранній рік випуску не буде підтримуватися, раніше просто був інший роз’єм. Ми особисто проводили діагностику 26-річної дев’ятки, використовуючи перехідник.mini displayport кабель

Вони бувають провідні (USB) і бездротова (Bluetooth і Wi-Fi), а так само відрізняються версіями і чіпами. Про це нижче.

ELM327 Bluetooth

Це бездротової варіант, підключається через bluetooth до комп’ютера або до будь-якого мобільного пристрою на базі Android або Windows Phone. Для iPhone і iPad не підходить, оскільки у пристроїв від Apple bluetooth не активний і ці пристрої не можуть виявити адаптер.

Вони бувають двох версій — версія 1.5 і версія 2.1. Зовні вони виглядають однаково, але різниця в начинці істотне.

Версія 1.5 працює на всіх 5-ти існуючих протоколах зв’язку: ISO 15765-4 (CAN-шина), ISO 14230-4 (KWP2000), ISO 9141-2, J1850 VPW, J1850 PWM. Отже він має прекрасну підтримку всіх заявлених автомобілів і працює зі всіма програмами, включаючи спеціальні і малопоширені.
Версія 2.1, незважаючи на більш високий номер версії, має обрізану прошивку. У ньому відсутня підтримка двох протоколів зв’язку (J1850 VPW, J1850 PWM), тобто реалізовано тільки 3 з 5 можливостей зв’язку. Ці протоколи широко використовуються в автомобілях марки Ford, Mazda і деяких інших (в залежності від року випуску), отже цей адаптер не може підключатися до цих автомобілів. Так само деякі вузькоспеціалізовані програми з нею не працюють. Універсальні працюють нормально.
Яку версію краще вибрати? Ми рекомендуємо саме версію 1.5, оскільки різниця в ціні не дуже велика, а різниця у функціоналі суттєва. Тим більше, що адаптер Ви купуєте не кожен день — машину Ви поміняєте, а він буде служити Вам багато років. Якщо ж у Вас досить нова іномарка (не старше 10 років), не Ford і Mazda не, а так само якщо Ви збираєтеся використовувати тільки популярні, універсальні програми (наприклад ScanMaster ELM), то можна трохи заощадити і придбати версію 2.1, проблем виникнути не повинно, інакше тільки 1.5.

Увага! Деякі інтернет-магазини пропонують версію 2.1 під виглядом версії 1.5, при цьому навіть не знаючи, чим вони відрізняються. Будьте уважні! Ми ж пропонуємо Вам вибір з різною ціною.

Вибрати й купити ELM327 Bluetooth адаптер.

ELM327 Wi-Fi

Це так само бездротовий адаптер, що підключається по Wi-Fi і на відміну від Bluetooth, він може працювати абсолютно з усіма пристроями, включаючи iPhone і iPad. Таким чином це самий універсальний прилад. Якихось поганих версій нам не зустрічалося, виконує заявлені функції на 100%, тому ми пропонуємо тільки якісний, перевірений Wi-Fi адаптер.

Купити Wi-Fi ELM327 адаптер.

ELM327 USB

Це провідний варіант, підключається тільки до комп’ютера або ноутбука через USB. Його неможливо підключити до мобільних пристроїв, але зате він трохи дешевше. Тут так само є різні версії. Виглядають однаково, але величезне значення має те, яка мікросхема (чіп) в ньому використовується.

На чіпі FTDI: Це найдорожчий і якісний чіп. Адаптер на такому чипі підтримує всі протоколи, всі заявлені автомобілі і працює з усіма програмами. Відмінний якісний варіант, але через дорожнечу чіпа, він коштує трохи дорожче.
На чіп Prolific: Адаптер на цьому чіпі так само відмінно працює з усіма автомобілями і програмами. Ніяких проблем в роботі не помічено. Виконує свої функції так само як і адаптер на дорогий мікросхемі. Його вартість трохи нижче, і, можливо, для когось це буде оптимальним вибором, враховуючи ціну і якість.
На чіпі CH340: Це самий дешевий, з усіх можливих чіпів, що безсумнівно позначається на якості. З особистих спостережень: автомобілі Ford і Mazda підключаються через раз, погана підтримка автомобілів ВАЗ, працює не з усіма програмами. Але зате, завдяки дешевизні чіпа, такий адаптер коштує дешевше всіх інших. Використовуйте його з іномарками не старше 10 років (крім Ford і Mazda) і з універсальними програмами (наприклад ScanMaster ELM).
Увага! Адаптер на чіпі FTDI досить складно знайти, і деякі інші магазини продають адаптер не вказуючи версію чіпа. За фактом виявляється, що приходить адаптер саме на чіпі CH340, причому за ціною більш дорогого. Будьте уважні! Ми, знову ж таки, пропонуємо Вам вибір