Як вибрати поверхневий насос?

7-31-2018

Кожен власник заміського будинку рано чи пізно стикається з проблемою безперебійної подачі води в будинок. Одним з рішень проблеми є заклад в будинок трубопроводу від центральної магістралі. Також можна використовувати воду з колодязів, але найбільш правильним варіантом вирішення проблеми у багатьох випадках є буріння власної свердловини. Рекомендую вибрати насос на сайті http://ukrelectro.com.ua/shop/category/elektroinstrument/nasosy/tsentrobezhnye-nasosy по доступній ціні

Необхідним ключовим елементом у системі забезпечення водопостачання є поверхневий насос для опалення. Їх компактність дозволяє встановлювати їх на невеликих ділянках, без проблем транспортувати.

Для вибору поверхневого насоса для опалення максимально відповідає вашим вимогам, в першу чергу необхідно визначитися з конкретними завданнями, які будуть вирішуватись. Продуктивність насосів, призначених суто для поливу, становить близько 1 м3/год, для забезпечення водопостачання будинку – від 3 м3/год.

fjdwm1

Вибираючи відцентровий насос другим важливим параметром при виборі – це натиск. Цей параметр характеризує відстань від точки забору води до крана.

Якщо свердловина має глибину 7-9 метрів, використовуються поверхневі самовсмоктуючі насоси. Якщо глибина свердловини більше, використовуються відцентрові насоси з ежектором.

Маючи відцентровий насос, слід враховувати, що продуктивність роботи насоса для опалення при збільшенні відстань до дзеркала води досить сильно падає. Глибина всмоктування поверхневого насоса знаходиться в межах 8-10 метрів. При розрахунку напору насоса, одному метру по вертикалі відповідає 4 метри по горизонталі. Враховуючи ці дані, не варто встановлювати насос далеко від свердловини. Наприклад, якщо глибина свердловини становить 5 метрів, напір насоса – 10 метрів, то відстань від насоса до свердловини може бути не більше 20 метрів (правило 1 до 4).

Крім місця встановлення насоса, важливо правильно вибирати трубу відповідного діаметру.

Дуже важливо стежити за напругою в мережі, тому що перепади напруги можуть привести до зниженої продуктивності або до перегріву насоса.

Слід враховувати вигини і повороти трубопроводу, так як із-за конструктивних особливостей може падати тиск, важливо щоб водозабірний шланг ніде не перегибался.

Напір розраховується по відношенню до найдальшої точки в будинку. Враховуйте, що напір повинен бути з запасом, вода в далекій точці повинна нормально литися з крана.

Якщо насос для опалення передбачається використовувати тільки в теплу пору року, монтаж особи проблем не складе. Після установки і підключення насоса для опалення, його корпус обов’язково необхідно заповнити водою, щоб уникнути сухого ходу. Для перекачування води також слід використовувати шланг із зворотним клапаном і фільтром, щоб при виключенні насоса рівень води в свердловині не падав. Сітчастий фільтр буде захищати конструкцію насоса від твердих частинок.

Якщо планується використовувати насос для отопения в холодну пору року, установку слід продумати більш ретельно. Важливо утеплити насос, трубопровідні магістралі. Сам насос зазвичай розташовують в кесоні (яма глибиною 2 – 2,5 м), кришку кесона слід обшити утеплювачем. Труби прокладають на глибині не менше 1,5 – 2 м, залежно від глибини промерзання землі.