як вибрати настільну лампу

5-19-2017

як вибрати настільну лампу
Настала осіння пора, і Ваш подорослішав дитина пішла в школу, де його чекають не тільки друзі, але також безліч домашніх завдань. А де школяр виконує більшу частину домашньої роботи? Правильно! Вдома, на своєму робочому місці за письмовим столом. Про те, як вибрати письмовий стіл для школяра, ми вже писали на нашому сайті. Однак турботи про правильну поставу і здоров’я хребта дитини недостатньо, важливо приділити увагу також і його зору. У зв’язку з цим у батьків виникає питання: «Як вибрати настільну лампу школяреві?» У цій статті ми дамо кілька рекомендацій, орієнтуючись на які Ви зробите правильний вибір, забезпечивши своїй дитині здорове майбутнє. Пропоную кращі настільні лампи http://graffiti-svet.com.ua/catalog/nastolnye-lampy

Яку вибрати лампу для школяра

Отже, яку лампу вибрати для школяра? Якими основними параметрами вона повинна відповідати? Якщо коротко, то настільна лампа повинна бути безпечною для здоров’я дитини, і добре справлятися з покладеними на неї функціями освітлення простору письмового столу. Ось наші поради, як вибрати лампу для школяра.

Порада № 1 – зверніть увагу на потужність лампочки. Її максимальне значення не повинно перевищувати 100 Вт, від цього безпосередньо залежить комфорт учня. Запитайте у своєї дитини, чи комфортно він себе почуває при тому чи іншому рівні освітленості поверхні. Якщо йому зручно, коли вкручена лампочка 60 Вт, залиште таку, а якщо її не вистачає, тоді вставте в настільну лампу лампочку потужністю 75 Вт. Ще один параметр, від якого залежить потужність лампочок, це розмір письмового столу. Якщо він невеликий, тоді цілком вистачить 60 – 75 Вт, а якщо письмовий стіл значних розмірів, тоді сміливо вкручуйте 100 Вт!

Порада № 2 – ретельно вибирайте колір світловипромінювання настільної лампи. Лампа для школяра може світитися холодним білим (ЛХБ), денними (ЛД) або теплим білим (ЛТБ) світлом. Найкращий із запропонованих варіантів – це лампи теплого білого світла, оскільки вони максимально наближаються до природного ранковому чи вечірнім світлі. Потужність такої лампи, як правило, становить 60 Вт.

Рада № 3 – уважно вибирайте форму плафона. Найкраща настільна лампа для школяра – це лампа у формі трапеції – вузька біля основи і розширюється до країв. Така форма настільної лампи забезпечує комфортне освітлення для очей. Звичайно, важливий і колір самої лампи. Ми радимо Вам вибирати настільні лампи спокійних приглушених відтінків, оскільки лампа яскравого кольору буде постійно відволікати увагу від виконання домашніх завдань. Оптимальним варіантом вважається лампа зеленого кольору, але ми б порадили ще білий і жовтий кольори. Вони створюють додатковий ефект освітленості.

Порада № 4 – зупиніть свій вибір на плафоні, виконаний з якісного пластика, оскільки пластмасовий плафон при нагріванні може в будь-який момент розплавитися, а металевий – нагріється настільки, що дитина ризикує обпектися про нього!

Рада № 5 – вибирайте світильники з регуляторами потужності (реостататами або диммерами). Це дозволить вручну регулювати силу світлового потоку, піклуючись про очах Вашого школяра. Оптимальна лампа для школяра повинна бути оснащена гнучким штативом, щоб можна було легко змінювати кут її нахилу, захоплюючи потрібну поверхню столу, а також жорсткими кріпленнями, з допомогою яких вона фіксується на робочому столі або близько нього, заощаджуючи таким чином простір робочої зони. Висота лампи повинна становити 30 – 45 см, а якщо лампа встановлюється на комп’ютерний стіл, то й вище, щоб вона знаходилася над монітором.

Краща настільна лампа для школяра

Якщо узагальнити зазначену інформацію, то найкраща настільна лампа для школяра – це та, яка подобається йому самому і при цьому безпечна для його здоров’я! Перш ніж купити настільну лампу для школяра, ретельно перевірте сертифікати якості на обраний товар, уважно огляньте саму лампу, щоб всі дроти були надійно ізольовані, вилка для розетки справна. Також слід перевірити якість патрона в лампі – для цього вкрутіть в нього лампочку, увімкніть, а потім вимкніть її, після чого викрутити лампочку. Якщо патрон почав викручуватися разом з лампочкою, утримайтеся від такої покупки.

Сьогодні дуже популярними для настільних ламп є енергозберігаючі люмінесцентні лампи. Вони найчастіше світять холодним білим миготливим світлом з голубуватим відтінком. Цей неприродний світло для людських очей. Крім того, при виготовленні енергозберігаючих лампочок використовується ртуть, яка дуже небезпечна для здоров’я. Тому оптимальним варіантом є світлодіодна лампа для школяра. Також підійде і проста лампа розжарювання з теплим білим матовим світлом.

І ще кілька порад щодо організації освітлення робочого місця школяра:

уникайте відблисків і тіней – лампочка повинна світитися м’яким рівним світлом;
обов’язково включайте основний верхнє світло, навіть коли працює настільна лампа;
слідкуйте за тим, щоб у вікна проникало максимальну кількість природного світла. Для цього частіше мийте вікна, не захаращуйте підвіконня квітами та іншими предметами, а також повісьте світлі штори, не перешкоджають проникненню сонячного світла в кімнату;
якщо Ваша дитина правша, тоді поставте лампу зліва від нього і навпаки. Якщо дитина читає, припустимо поставити лампу, як справа, так і зліва від нього. Якщо зайнятий творчістю, тоді краще всього поставити лампу прямо перед ним, направивши потік світла на стіл. Не допускайте, щоб світло падало з-за спини дитини, так він миттю зіпсує очі.
Ми сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам зробити правильний вибір і зберегти здоров’я Вашої дитини. Бажаємо Вам легких домашніх завдань і відмінних оцінок!