Як правильно вибрати канцтовары для школяра

5-13-2017

З настанням осені всі батьки вирушають у важку подорож по магазинах у пошуках шкільного одягу, взуття, підручників, а також канцтоварів. І якщо виборі одягу і книг батьки мають уявлення, то у величезному розмаїтті канцтоварів можна просто загубитися. Найдешевші олівці і ручки навряд чи прослужать довго непосидючим школярам, крім того, вони можуть серйозно вплинути на успішність. Так як же зробити правильний вибір, який би і не вдарив по сімейному гаманцю, і по здоров’ю дитини?Пропоную http://office-land.com.ua/catalog/papki-s-faylami/

Найголовніше при виборі

По-перше, при виборі канцтоварів насамперед слід звернути увагу на якість, кількість і колірну палітру. Шкільні набори канцелярських товарів, наприклад, купувати не варто, адже в ньому майже завжди присутні непотрібні предмети. Занадто яскраві речі також треба обходити стороною, тому що вони будуть відволікати учня від навчання. Занадто дешеві товари невідомих марок можуть бути не тільки недовговічними, але й шкідливими для дитини, так як вони, найімовірніше, виготовлені з низькоякісної сировини.

По-друге, шкільні приналежності не потрібно купувати заздалегідь, краще піти за покупками в переддень навчального року. Саме наприкінці літа всі продавці максимально поповнюють свій асортимент, але не завищують ціни.

По-третє, канцтовари потрібно купувати за списком, який не дозволить купити непотрібну зайву річ. Для зайнятих батьків найкращим варіантом буде покупка через Інтернет.

По-четверте, запасатися олівцями, ручками і змінними стрижнями не потрібно, інакше вони можуть просто засохнути, і використовувати їх буде неможливо.

Щоб потім не докуповувати інші канцтовари, поряд з рюкзаком і пеналом дитині потрібно відразу купити ручки, лінійки, зошити, альбоми та інші потрібні речі, не залишаючи це питання на потім.

Портфель — найважливіший атрибут

Рюкзаків існує величезна безліч, але при його виборі потрібно звернути увагу на два моменти. Перший — шкільна сумка повинна бути достатньою за обсягом, в неї без праці повинні поміщатися п’ять великих книг, зошити, альбом і дрібні канцелярські приналежності. І другий момент — ранець має бути ортопедичним, тобто таким, який би допомагав розподіляти навантаження, щоб школяр не сутулився і не відчував дискомфорту. Лямки повинні бути широкими і тонкі будуть сильно врізатися в плечі. Сумки через одне плече не рекомендуються школярам молодшого та середнього ланки, оскільки вони можуть деформувати зростаючий хребет і стати причиною появи сколіозу. Матеріал, з якого виготовляється рюкзак повинен бути міцним, зносо — та вологостійким, містити вставки світлоповертального матеріалу.

Які зошити вибрати?

Не слід купувати зошити з дуже тонкими листами, тому що сліди від листи будуть відображатися на іншій стороні сторінки. Колір паперу може бути жовтуватим або синюватим, але не сліпуче білим, інакше очі школяра будуть втомлюватися. Кінці зошита повинні бути закругленими, тому що так зошит буде менше зношуватися і довше зберігати охайний вигляд. Помічено, що надмірно яскраві обкладинки робочої зошити буду відволікати увагу учня на себе, тому необхідно вибирати нейтральний малюнок обкладинки. Зошити з товстими «книжковими» обкладинками, металевими кільцями школяреві ні до чого — вони лише збільшують і без того нелегкий ранець.

Гарна ручка — яка вона?

Для молодших школярів оптимальна товщина стержня повинна складати 0,5-0,7 мм, для старших можна купувати ручки з більш тонким стрижнем. Гелеві ручки вимагають великої акуратності листи від школяра, отже, вони підходять дітям старших класів. Олійні ручки гарні для всіх, однак вони швидко закінчуються. Дітям-лівшам краще всього підійдуть ручки, чорнило яких при листі миттєво висихають, в іншому випадку дитина може змастити своєю рукою тільки що написане. Сама поверхня будь-ручки не повинна бути дуже гладкою, нерівній або ребристою. Варто віддавати перевагу тим ручок, які в нижній своїй частині мають гумові вставки, які не дозволяють їй вислизнути з пальців.

Перевірити її зручність можна самостійно, написавши кілька рядків, а ще краще надати це заняття самій дитині.

Олівці та фломастери для навчання і творчості

Школярам рекомендується вибирати олівці з твердо-м’яким грифелем, на олівці він позначається літерами «ТМ» або «НВ». Більш твердий грифель буде дряпати папір, а м’який — кришитися і ламатися. Корпус олівця повинен бути з пластику, а його оптимальна форма — тригранна. Якщо говорити про дерев’яні олівці, то кедр — той матеріал, яким слід віддати перевагу, так як олівці з нього гнучкі, міцні і добре заточуються.

Фломастер хорошої якості не видає при малюванні скрипів і інших характерних звуків. Вони повинні добре змиватися з одягу і шкіри. Якісні фломастери мають ковпачки з дірочками для вентиляції, яка дозволяє їм служити довше. 6-8 фломастерів, що йдуть в стандартній пачці, школяру буде достатньо.

Зручний пенал

Пеналів існує велика кількість, але найбільш зручними вважаються м’які пенали. Всередині них можуть бути відділи для ручок, лінійки, гумки і скріпок, або це може бути пенал на замку з одним відділом для всіх приладдя. Пенали з пластику, звичайно, гарні, але недовговічні. Вони можуть пошкодитися і в сумці, і в класі, тому їх краще не купувати.

Таким чином, економити на канцтоварах для дитини не можна. На уроках він проводить значну кількість свого часу, отже, незручні або невідповідні приналежності викличуть у нього не тільки негативне ставлення до них, але і до навчання в цілому. Навпаки, ті канцтовари, якими дитина користується з задоволенням, розвивають у ньому бережливе ставлення до своїх речей, акуратність і охайність.

Зверніть увагу на те, як пахне канцелярське приладдя: сильний хімічний запах означає, що товар шкідливий для здоров’я і купувати його не варто. Виробник також має значення: відповідають, наприклад, всім ГОСТам канцтовари російських та європейських виробників.

Кожен повинен пам’ятати, що найважливіше при виборі шкільних канцтоварів — їх безпека, зручність і комфорт для дитини, а вартість їх повинна бути порівнянна з цими показниками.