Як підібрати телевізор оптимального розміру

10-30-2017


Існує всього два головних фактори, що визначають вибір діагоналі екрана телевізора:
відстань від глядача до екрану;
дозвіл телевізора.Рекомендую русские плейлисты iptv

Вибір діагоналі з урахуванням відстані від глядача до екрану

Перед тим, як відправлятися в магазин за новеньким телевізором, визначся, в якій кімнаті і в якому конкретно місці він буде стояти. Очевидно, що величезна плазмова панель з працею впишеться в маленьку кімнату і вже точно не доставить ніякого задоволення. Справедливо і зворотне: маленький телевізор у просторому залі не дозволить толком нічого розглянути, тобі доведеться постійно напружувати очі, намагаючись зрозуміти, що відбувається на екрані.

Чим більше діагональ телевізора, тим більше і відстань, на якому його комфортно дивитися. Прийнято вважати, що оптимальною відстанню від глядача до екрану є три-чотири діагоналі, в цьому випадку і очі не напружуються, і можна спокійно сприймати зображення без яких-небудь втрат в якості.

На всяк випадок нагадаємо, що діагональ телевізійного екрану вимірюється в дюймах, а дюйм дорівнює 2,54 див. Отже, телевізор з діагоналлю 17 дюймів краще всього дивитися на відстані близько метра або трохи більше. Якщо ж ти плануєш придбати велику модель з 70 або навіть 80-дюймовим екраном, то приготуйся до того, що відстань до нього має бути не менше п’яти-шести метрів.

Варто також врахувати деяку різницю між плазмовими і рк-екранами. Справа в тому, що розмір пікселя плазмової матриці трохи більше, тому, якщо у тебе в різних кімнатах стоять два телевізори з однаковою діагоналлю, але у першого – плазмовий екран, а у другого – рідкокристалічний, оптимальна відстань для перегляду може відрізнятися. Той, що з плазмовим екраном, має сенс поставити трохи далі.

Вибір діагоналі з урахуванням дозволу телевізора

Дозвіл телевізора – це кількість пікселів (точок) на екрані. Простіше кажучи, чим більше точок, тим більш детальним буде зображення, тому якщо дозвіл біля телевізора велика, то дивитися його можна на меншій відстані – і навпаки. У двох телевізорів з однаковою діагоналлю дозвіл може відрізнятися.

Припустимо, у тебе є дві моделі з діагоналлю 40 дюймів, а дозвіл у першій – 1366х768 пікселів, а у другої – 1920х1080 пікселів (Full HD). Представлена в попередньому пункті таблиця рекомендує встановлювати телевізори з 40-дюймовим екраном на відстані приблизно 3 метри від глядача. З тією моделлю, що має дозвіл 1366х768, так і треба вчинити, а ось Full HD-телевізор можна сміливо поставити ближче, зменшивши відстань до двох метрів.