Види матраців

11-25-2016

Види матраців

Ортопедичним називають матрац, який дозволяє хребту людини залишатися прямим протягом всього часу відпочинку на такому матраці. Але не все так просто. Уявіть собі товстого людини, яка спить на м’якому ортопедичному матраці. Абсолютно ясно, що матрац прогнеться в його середній частині, і людина буде лежати в гамаку, що шкідливо для хребта. З іншого боку, струнка дівчина, яка ляже на дуже жорсткий матрац, вона буде лежати неправильно. Матрац не буде прогинатися, хребет дівчата буде у вигнутому положенні.Тому необхідно враховувати фізичні дані людини і властивості матраца. Пропоную вам високоякісні матрасы купить http://matrasi.macro.ua/, тут величезний асортимент матраців на будь який смак.

  • Повним людям слід придивитися до жорстким матрацам: пружинним з посиленими пружинами з товстого дроту, безпружинних з міцних довговічних матеріалів.
  • Худим краще вибирати м’які пружинні моделі без використання койри або безпружинні матраци з натурального латексу.
  • Людям середньої комплекції підійде більшість моделей на незалежних пружинах, зокрема, моделі, в яких використовується комбінація койра-латекс.
  • Дітям і підліткам зазвичай рекомендують безпружинні матраци. Зовсім маленьким дітям все одно, на чому спати, важливо, щоб матрац добре провітрювався. Як правило, їм купують кокосовий матрацик (наматрацник) товщиною 3-7 див. Для дітей постарше вже важливо, щоб матрац був досить живучим, витримував стрибки на ньому, і т. п. Для підлітків рекомендуються жорсткі матраци.
  • Літнім людям не рекомендуються жорсткі матраци. Зупиніть вибір на м’яких або середньо-жорстких моделях.
  • При болях у попереку жорсткий матрац протипоказаний, потрібно вибирати з м’яких, добре промінать і підтримують поперек моделей.
  • Людям з проблемами у верхніх відділах хребта навпаки, варто придивитися до жорстким матрацам.

Жорсткі матраци часто рекомендують лікарі-ортопеди своїм пацієнтам, що страждають захворюваннями хребта. До порад лікаря слід прислухатися, однак, якщо Ви здорові, то спати на дошці, покритій ковдрою, не варто. Якщо у м’якій постелі хребет прогинається, то на жорсткому ложі він вигинається дугою.

На перший час це може дати деяке полегшення, оскільки розвантажить одні м’язи, проте навантажить інші. Крім того, лежачи на твердій поверхні, тіло стикається з нею окремими ділянками, на які чиниться великий тиск. М’які тканини здавлюються, і порушується кровообіг. Це ніяк не сприяє ні розслабленню, ні відпочинку. Найголовніше в матраці — це те, щоб Вам було зручно. Не «начебто зручно», а саме «зручно».

Матрац не повинен бути занадто м’яким або надмірно жорстким. Поняття зручності значною мірою суб’єктивно, тому орієнтуйтеся не тільки на загальні поради, але і на Ваші особисті переваги.

Вибір розміру матраца

Розмір матраца — це перше. Часто покупець не пам’ятає розміру свого ліжка. Не потаем розмір ліжка з розміром спального місця. Нас цікавить розмір спального місця! Значить, беремо рулетку і вимірюємо внутрішній розмір ліжка — це і буде розмір спального місця.

Жорсткість

Далі, на що ми звертаємо увагу при замовленні матраца — ступінь жорсткості.

Існує три види твердості:

  • стандарт;
  • середньої жорсткості ;
  • підвищеної жорсткості.

Поняття м’якості і жорсткості — це суб’єктивні поняття. Те, що м’яко для одного, то жорстко для іншого, і зовсім не факт, що ортопедичний матрац повинен бути трохи м’якше дошки. Зовсім навпаки. На надмірно жорсткому матраці хребет вигинається, на м’якому прогинається, а незалежний пружинний блок дозволяє хребту залишатися в природному положенні.

Якщо наступити на матрац, коліном перенести вагу тіла на одну пружину, то він м’який, а якщо лягти, то вага тіла розподілиться по сотням пружин. У такому разі матрац розподілить навантаження пропорційно вазі кожної окремо взятої частини тіла

Наповнювачі

Хороший ортопедичний матрац — основа міцного і здорового сну. Купуючи матрац постає проблема вибору: який матрац вибрати? Пружинний або безпружинний? Який матрац підходить саме Вам? Ми як можна детальніше постараємося розповісти Вам про те, як влаштовані матраци і якими властивостями вони володіють і сподіваємося, що це допоможе зробити Вам правильний вибір!

Сучасні матраци діляться на пружинні і безпружинні. Основна відмінність безпружинних — менший пружний ефект. Такі матраци вибирають люди, яким не подобається «виштовхує» ефект пружин.Сказати, що безпружинний матрац краще пружинного, або навпаки — зробити велику помилку.

Відсутність у виробі пружинного блоку робить відчуття непорівнянними з тими, які випробовуються на матраци з пружинним блоком. Є хороші моделі і серед тих, і серед інших, однак, найбільший вибір матраців середньої жорсткості — серед пружинних моделей. А ось жорстких — навпаки, серед безпружинних. Екстремально жорсткі моделі — тільки без пружин.

Пружинні матраци

Всі ортопедичні матраци на основі пружин складаються з 4 основних частин: пружинний блок, жорсткий шар, шар об’ємних наповнювачів — настил матраца, чохол.

Пружинні блоки можна розділити на два великих класи — залежні (безперервного плетіння, «боннель») і незалежні.

Блок пружин «Боннель» складається з 120 5-виткових біконусних пружин, що мають спеціальні вузли для фіксації жорсткості ( діаметра) пружин. Консутруктивная особливість пружин боннель — послідовне зменшення радіусу опори витка, що створює оптимальну систему ваги тіла і його зручне розташування, дозволяє уникнути зіткнення витків,тертя і скрипу. Така система пружин є ортопедичної, оскільки дозволяє підтримувати тіло в анатомічно правильному положенні.

Діаметр дроту — 2,2 мм Блок витримує навантаження до 180 кг на 1 кв. м. Основа типу «Боннель» забезпечує гідний рівень комфорту, але має два недоліки:

  • Оскільки елементи скріплені між собою, матрац має «ефект гамака», коли ви на нього лягайте, здавлюються не тільки ті пружини, на які припадає тиск, але і сусідні. В результаті матрац лише дуже приблизно повторює форму вашого тіла.
  • З-за того, що у здавленим стані опиняються одні й ті ж пружини, з часом вони втрачають пружність — матрац продавлюється.

Незалежний пружинний блок складається з 264 — 500 шт. на м2, діаметр пружин – 5,6 див. кожна, виготовлених з дроту товщиною – 1,8 мм. Вони менші за діаметром і замість однієї пружини системи «боннель» використовується 3-4 незалежних.

Пружини склеєні окремими матерчатими чохлами між собою, що дозволяє точково розподіляє навантаження без залучення сусідніх. Висота блоку незалежних пружин – 12см.

Такий принцип дозволяє створювати матраци з ортопедичним ефектом: тиск кожна пружина реагує незалежно, завдяки чому вся поверхня матраца повністю повторює силует вашого тіла.

І хоча прогресивний ортопедичний матрац з блоком незалежних пружин коштує на порядок дорожче, він має ряд переваг:

  • Тиск на тіло розподіляється оптимальним чином — в результаті ви ніколи не будете «отлеживать» ніякі місця, у вас не будуть «затікати» руки або ноги, і ніщо не буде заважати нормальному кровопостачанню. Як показали дослідження, саме ці проблеми перешкоджають здоровому, комфортному сну. Через них ви часто прокидаєтеся, з-за них страждає ваші самопочуття і працездатність.
  • Завдяки тому, що ортопедичний матрац повторює контури вашого тіла, максимально розслаблюються всі м’язи, а хребет виявляється в природному положенні, що істотно знижує ризик остеохондрозу і болі в шийному відділі хребта.
  • Ортопедичний матрас з незалежним блоком пружин «живе» на порядок довше «боннелевского».

Що стосується кількості пружин, то тут діє простий принцип: чим більше — тим краще, чим вище ортопедичні і анатомічні властивості матраца, тим вище його ціна.

Мультипакет – представляє собою блок незалежних пружин малого діаметра 4,2 см з тонкого дроту завтовшки – 1,4 мм, кількість пружин на м2 близько 600шт.

Малий діаметр цих пружин дозволяє ідеально повторювати контури Вашого тіла, створюючи абсолютну анатомічність. Пружини укладені в окремі чохли з нетканого матеріалу і склеєні між собою. Висота такого пружинного блоку – 13см.

Подвійні пружини «Дует» – це блок подвійних пружин: одна пружина малого діаметра поміщена в іншу.Ця технологія дозволяє поєднувати дві властивості: м’якість (при малому навантаженні) і пружність (при збільшенні навантаження), що дозволяє людям різних вагових категорій відчувати себе оптимально комфортно. Висота пружинного блоку 15см.,товщина дроту 1,8/1,4 мм, діаметр пружин 6,2/4,2 см, кількість пружин 450 шт м2.

Остерігайтеся матраців з блоком незалежних пружин від невідомих виробників! Часто такі пружини виготовляються на кустарному обладнанні з неякісної дроту.

Якісні ортопедичні матраци з незалежними пружинами можна проводити тільки на дорогому професійному обладнанні, — а тому вони не можуть бути дешевими. Наприклад, відмінні пружини з німеччини Agro.

Наповнювачі для пружинних матраців.

Між пружинами і чохлом матраца кладуть наповнювачі, які надають поверхневу твердість або м’якість.

Найбільш популярні наповнювачі:

Вовна

Натуральна вовна фарбована вівці меринос на трикотажній основі – матеріал, що використовується для покриття матраца, як правило, в якості «зимової» утепленій боку.

Вовняне полотно створює теплий клімат сну. В результаті досліджень було доведено, що натуральна вовна благотворно впливає на неспокійно сплячих людей – вони рідше змінюють положення тіла уві сні.

Повсть

Екологічно чистий, щільний матеріал з валяної вовни або з синтетичних волокон. Використовується в ортопедичному матраці як ізолятор м’якого шару від пружинного блоку.

Він несе два функціональні навантаження: не дозволяє пружинам ортопедичного матраца впливати на м’який шар, що запобігає його передчасному знос і є конструкційним матеріалом для армування всієї конструкції матраца, що додає додаткову пружність і міцність ортопедичному матрацу.

Спанбонд

Облицювальне неткане синтетичне полотно (100% поліпропілен), гігроскопічна, високої щільності.Спанбонд використовується в якості заміни таких традиційно використовуються в меблевій промисловості матеріалів, як бязь, мішковина, флизилин і т. д.

Основними перевагами спанбонду порівняно з традиційними бавовняними тканинами є міцність і довговічність. Використовується як прокладочний шар між наповнювачами, для рівномірного розподілу навантаження і додання додаткової міцності матрацу. Екологічно чистий матеріал, важко запалюється і володіє захисним дією від мікроорганізмів (не схильний до гниття).

Кокосова койра

Екологічно чистий, довговічний природний матеріал, що отримується з межплодніка горіхів кокосової пальми. Володіючи бактерицидною властивістю, кокос не гниє ні при якій вологості, зберігаючи протягом десятків років свою пружність і еластичність. Будучи натуральним матеріалом, кокос, тим не менш, не викликає алергічних реакцій.

Забезпечує ідеальну циркуляцію повітря і теплообмін. Кокосове волокно може бути спресовано як без просочення (кокосової полотно), так і опрацьовано латексом (кокосова плита). Кокосове полотно (інша назва: голкопробивний кокос) – більш м’який, об’ємний наповнювач. Кокосова плита являє собою пропарені волокна кокосового горіха, об’ємно латексированные і спресовані в мати правильної форми.

В якості наповнювача для матраців кокосова койра забезпечує оптимальну пружність і довговічність матраца. Серед жорстких настилів матраців об’ємно латексований кокос займає лідируючу позицію. Чим товще шар кокосової койри в матраці, тим він жорсткіше.

Приклад якісного кокосовго волокна — продукція компанії Enkev з Нідерландів.

Натуральний латекс

Натуральний матеріал, що отримується шляхом спінювання соку каучукового дерева (гевеї). Завдяки спеціальній обробці латекс набуває мікропористу структуру, подібну будовою бджолиних сот, із заповненими повітрям осередками. Латекс не викликає алергії, довговічний, на відміну від поролону не гігроскопічний.

Латексний блок ділиться на зони з різною несучою здатністю, що забезпечує більшу піддатливість до формам тіла і більш рівномірний розподіл ваги, запобігаючи м’язову напругу і покращуючи кровообіг.Динамічні і статичні характеристики латексу, його стійкість до дії зовнішнього середовища, термостабільність і екологічність роблять цей матеріал ідеальним наповнювачем для м’яких матраців.

Властивості натурального латексу:

  • Висока еластичність, обумовлену змістом природного каучуку
  • Чудові підтримують і ергономічні властивості
  • Самовентиляция
  • Зносостійкість
  • Гіпоалергенність і гігієнічність
  • «Безшумний» матеріал (абсолютна відсутність дратівливих шумів при експлуатації)

Приклад якісного натурального латексу це компанія Артилат з Бельгії.

Natural form (Натурал форм)

Комерційна назва високоеластичних ППУ. Порівняно з ППУ інших марок Натурал форм володіє підвищеною еластичністю. Створення цього наповнювача – одна з найбільш вдалих спроб наблизити властивості синтетичного матеріалу до властивостей матеріалу з натуральними складниками. Натурал форм володіє хорошою відновлюється здатність, він більш зносостійкий, ніж інші види пінополіуретанів.

Мемориформ

Високотехнологічний екологічно чистий, гіпоалергенний матеріал не має аналогів серед матеріалів, що застосовуються в меблевій промисловості. Особливість цього матеріалу в здатності «запам’ятовувати» форму тіла, чинив на нього тиск під дією тепла.

Приклад кращого постачальника мемориформ це компанія ВитаГруп з Литви.

Найбільш популярні види пружинних матраців:

  • Незалежні пружини + 3 см натурального латексу — м’який матрац.
  • Незалежні пружини + 3 см кокоса — поверхнево-жорсткий матрац.
  • Незалежні пружини + 1 см кокоса + 3 см латексу — матрац середньої жорсткості.

Безпружинні матраци

Безпружинні ортопедичні матраци включають тільки такі наповнювачі, як:

  • Шар об’ємних наповнювачів — склад матраца
  • Чохол

Безпружинний матрац — відмінний вибір для бажаючих придбати жорсткий або пружний, м’який матрац!Сьогодні на ринку представлений величезний вибір безпружинних матраців, які виготовлені або моноблока з одного матеріалу або з декількох шарів різних по жорсткості і властивостями матеріалів.

Опишемо властивості основних видів безпружинних матраців:

  • Матраци з натурального латексу — м’які або середньо-жорсткі (залежить від особистого сприйняття жорсткості), але завжди пружні. Такі матраци максимально точно відпрацьовують контури тіла.
  • Матраци зі штучного латексу, ватерлатекса, пінополіуретану, поролону, билаксиласта, і т. п. — жорсткі, провітрювані матраци, витримують навантаження до 140 кг на одне спальне місце. Хороші ортопедичні властивості. Рекомендуються людям з проблемами у верхніх відділах хребта, а також дітям і підліткам. Відмінна альтернатива «боннели». Найбільш популярні такі матраци італійського виробництва — Magniflex.
  • Багатошарові матраци з комбінації «Кокос-Латекс» — як правило, жорсткі і дуже жорсткі. Відмінний вибір для тих, хто віддає перевагу натуральні матеріали, але не варто забувати, що кокос недовговічний і матрац має обмеження по вазі 90 — 100 кг на одне спальне місце.
  • Матраци з кокоса — екстремально жорсткі. Відчуття — майже як на дошках, покритих ковдрою, відмінність тільки в більшої пружності. Такі матраци варто вибирати за призначенням лікаря, якщо Ви любите дуже жорстке ложе. Кокосові матрасики можна рекомендувати новонародженим, т. к. матрац натуральний, добре дихає і жорсткий (неможливо задихнутися).

4. Чохол

Для покриття ортопедичних матраців, виготовлення чохлів та наматрацників використовують міцні тканини. Необхідно, щоб тканина на матраці змогла витримати велике навантаження і щоденне тертя.Крім того, для вдосконалення споживчих властивостей оббивки ортопедичних матраців застосовують різні види просочень: антиалергенні, «протипожежні», пилозахисні та ін.

Існують, наприклад, двосторонні чохли для ортопедичних матраців типу «зима — літо». У холодну пору року можна перевернути матрац «зимової» стороною вгору (оббивка виконана з вовни) і забезпечити собі додаткове утеплення. У жарку пору можна насолодитися прохолодою «літнього» боку матраца. Зазвичай вона виготовляється з бавовни.

Крім натуральних матеріалів (бавовни, льону, вовни) для оббивки ортопедичних матраців застосовують штучні, синтетичні і змішані тканини, а також неткані матеріали. В залежності від цінової категорії матраца змінюється відсоток вмісту синтетичних волокон в його покритті.

Синтетичне покриття ортопедичного матраца зазвичай характерно для самих дешевих виробів. У дорогих матрацах використовуються тільки натуральні матеріали.

Ортопедичні матраци середньої цінової категорії, як правило, покриті жаккардами або нетканими матеріалами, у складі яких переважає бавовна (50-80%), а синтетика (у вигляді акрилу, поліпропілену або поліестеру) додана для міцності.

КІЛЬКА КОРИСНИХ ПОРАД

  • Серед пружинних матраців краще вибирати матраци з блоками незалежних пружин. Стиснення кожної пружини відбувається окремо від сусідніх, тому матрац по-різному прогинається під різними частинами тіла.
  • Деякі фірми використовують пружини різної жорсткості в різних частинах матраца для більш точного відповідності жорсткості різних частинах тіла користувача. Кількість пружин на кв. метр має бути не менше 220. (~250 — стандарт для більшості незалежних блоків).
  • Економічні матраци на основі залежного пружинного блоку «боннель» складно назвати ортопедичними.Але тим не менш, новий матрац, навіть на основі боннели, буде набагато краще, ніж продавлений старий.
  • Кокосова койра висотою 3 см, покладена на блок незалежних пружин, дещо зменшує ефект точкового роботи пружин, особливо це стосується Multipocket. Якщо Ви хочете точкової підтримки, то варто звернути увагу на м’які або середньо-жорсткі прошарку, наприклад койра(1см)+латекс(3см).
  • Серед безпружинних матраців особливою популярністю користуються моделі на основі блоку з штучного латексу або пінополіуретану. Зверніть увагу на щільність матеріалу: чим вона вище, тим вище якість і довговічність наповнювача. Цей же показник відображений на ціннику, тому не рекомендуємо купувати дешеві матраци такого типу.
  • Зверніть увагу на нові матеріали з ефектом пам’яті. Прошарок з ефектом пам’яті створює ефект в’язкості, і добре підтримує поперек. Однак, ефект досить специфічний, і подобається далеко не всім.
  • Купуйте матраци відомих, які дорожать своєю репутацією, виробників. Вони гарантують стабільну якість, нехай і при дещо більшою ціною.
  • Не економте на матраці.