Що таке ВІХИ ГЕОДЕЗИЧНІ

8-20-2019
Geoquick Geoquick BK-25

 

Відбивач (призма) — геодезичне обоудование, що використовується при зйомці, розбивці місцевості електронним тахеометром. Головним компонентом відбивача є відбиває призма. Вона приймає лазерний промінь, іспущенний тахеометром, і відображає його назад в прилад. За часом проходження лазерного променя тахеометр обчислює відстань до призми і визначає координати вимірюваної точки. Для точного встановлення відбивача над необхідної точкою використовуються геодезичні віхи і штативи. Стандартний відбивач зазвичай комплектується призмою діаметром близько 64 міліметрів і дозволяє вимірювати відстані порядку декількох кілометрів. Минипризма має більш компактні розміри і поставляється зазвичай в комплекті з минивешкой. Вона дозволяє вимірювати відстані до декількох сотень метрів. Геодезическпя віха (мітка) є інструментом, використовуваним в геодезичних роботах. Також хочемо вам порекомендувати веха для отражателя

Віха призначена для точного встановлення відбивача або GPS антени на вимірювану точку. Зазвичай виготовляється з алюмінієвих труб і складається з декількох телескопічних секцій. Нижня секція віхи иммеет гострий наконечник для втыкания у грунт, верхня секція має той чи інший вид кріплення для установки відбивача або антени. Телескопічна конструкція віхи і метрична шкала дозволяє легко виставляти обладнання на задану висоту. Для стійкої фіксації віхи в заданому положенні протягом тривалого часу використовуються спеціальні штативи — триподи або биподы.

Мініпризми з минивешками використовуються в якості відбивних комплектів при роботі з тахеометрами. Мають менший радіус дії, ніж стандартні відбивачі, але відрізняються меншою вагою та компактністю. Застосовуються при будівельних роботах і при високоточних вимірах на малих відстанях. Минивешка зазвичай складається з декількох що скручуються секцій. Кожна секція виконана з алюмінієвого дроту. Минивешка як і звичайна віха оснащується гострим наконечником.