Рекомендації щодо написання дипломної роботи

6-9-2017

Як правило, у сумлінних студентів під час навчання ще на 3-4 курсі інституту формуються певні інтереси в тій або іншій науці і конкретної галузі наукових знань. Зазвичай ці дисципліни вивчаються легко, можна сказати «на одному диханні», здача іспиту з предмету не становить особливої праці, а часто і зовсім іспит з такого предмету здається «автоматом». Якщо у вас є такий предмет, і ви належите до категорії сумлінних і працьовитих студентів, написання диплома не викличе особливих труднощів, а може навіть такого роду наукова робота принесе задоволення. Але, як відомо, більшість студентів відноситься до протилежної категорії людей, так що наступні рекомендації, скоріше для них. Рекомендую замовити http://origina-l-diplom.com/

Порядок написання дипломної роботи
Почати написання диплому потрібно з вибору теми та керівника. Для початку візьміть на кафедрі список тем і уважно з ним ознайомитися. Рекомендується вибрати на початковому етапі кілька тем, які представляють інтерес для вас. А потім, спробувати самостійно пошукати літературу, публіцистику, монографії та додаткову інформацію за обраними темами. Вже на цьому етапі, як правило, частина тим відсіюється через поганий вивченості теми і як наслідок малої кількості джерел для написання диплома. Звичайно, якщо у вас є висока зацікавленість по такій темі, то можна спробувати зайнятися її вивченням і спробувати написати диплом. Але не забувайте, що для такої роботи доведеться докласти на порядок більше старань і зусиль. Можливо, навіть комісія на захист оцінить незвичність і рідкість, вибраної вами теми. А якщо Вам срочно потрібен диплом і не має часу навчатися , то пропоную http://origina-l-diplom.com/kupit-meditsinskij-diplom

Далі з запланованими темами слід звернутися до викладача, якого ви вибрали в якості наукового керівника. Він як ніхто інший зможе порадити вибір теми, розповісти про труднощі, які можуть виникнути при її вивченні і розкриття, а також відповісти на будь-які запитання. До речі, ідеальним варіантом буде вибір викладача, з яким у вас за період навчання склалися доброзичливі стосунки і з яким легко встановити контакт. До такого викладачеві можна звернутися за допомогою в будь-який час, а не тільки в години консультації. Після того як визначилися з вибором теми, потрібно не забути про маленькому технічному питанні, а саме про реєстрацію теми диплома у лаборанта кафедри.

Далі необхідно скласти і погодити з викладачем план диплома. Він стане основою вашої роботи і внесе ясність і впорядкованість.

Вимоги до написання дипломної роботи
Варто не забувати, що до оформлення дипломів пред’являються строгі вимоги Гостів. З урахуванням державних стандартів, кафедрами внз розробляються методичні рекомендації щодо написання дипломних робіт. Саме їх і треба взяти на кафедрі, в бібліотеці або скачати з сайту навчального закладу. Перед тим як почати писати диплом необхідно вивчити всі вимоги. Шрифт, інтервал, оформлення титульного аркуша, списку літератури, виносок, вимоги до обсягу – краще все це враховувати вже з перших сторінок роботи.

Правила (методика) написання дипломної роботи

Тепер слід переходити до підбору літератури. Швидше за все, керівник порекомендує вам авторів, науковців, праці яких є по вашій темі фундаментальними і від яких слід відштовхуватися. В наш час більшість потрібної літератури можна знайти на просторах інтернету в електронному вигляді. Це значно економить час. Для вас спеціально підготовлена стаття «Як швидко знайти джерела літератури для курсової (дипломної) роботи». Далі, коли вами підібрані необхідні джерела, слід переходити до написання самого диплома у відповідності з планом.

Вступ дипломної є дуже важливою частиною роботи, так як в ньому вказується і пояснюється причина актуальності обраної теми і позначаються основні питання, які будуть розглянуті в дипломній роботі. Не соромтеся використовувати цитати учених, теоретиків, сучасних діячів науки. Це спочатку додасть яскравості вашій роботі і скрасить «сухість» наукової мови. Та й більшість викладачів люблять коли студент не обмежує себе простим викладом матеріалу.

Цитати з наукової періодики та монографій будуть необхідні і в основній частині диплома. Бажано використовувати найбільш нові наукові статті. До речі, в залежності від вашої спеціальності та теми диплома, може знадобитися використання нормативно-правових актів. У разі, якщо Ви посилаєтеся на будь-який закон або постанову, не полінуйтеся перевірити не вносилися до нього зміни і чинна на момент написання роботи у цього документа редакції. У цьому можуть допомогти широко розповсюджені електронні правові системи «Консультант Плюс» і «Гарант». В них можна також ознайомитися з професійної публіцистикою та почерпнути корисну інформацію для диплому майбутнім юристам, бухгалтерам, фінансистам і менеджерам.

Важливою частиною є практична сторона диплома, наведення прикладів з практики. Так безцінним матеріалом для вашої дипломної роботи стане включення туди статистичних даних, або навіть результатів проведених Вами невеликих досліджень (наприклад, анкетування, опитування громадської думки). Часто для включення в диплом використовують матеріали, зібрані за час проходження переддипломної практики. Перш ніж використовувати такі дані, необхідно отримати дозвіл керівника тієї фірми, установи або органа, де ви практикувалися.

У написанні основної частини, так званого «тіла диплома», необхідно розкрити всі пункти плану, дати відповіді на всі поставлені питання, викласти різні точки зору вчених щодо проблем, порушених у дипломі. Обов’язково потрібно тісно пов’язати теорію з практикою, а історію з сучасністю. У заключній частині диплома підведіть підсумки виконаної роботи, коротко повторіть висновки з основної частини, а також необхідно на основі вивчених проблем і зроблених висновків внести свої пропозиції з означеної проблематики, за рішенням будь-яких актуальних питань і, наприклад, щодо вдосконалення нормативно-правової бази.

Після написання, диплом здається на перевірку науковому керівнику. Іноді, викладачі просять здавати диплом частинами, тобто після написання кожного розділу. Перевірка займе деякий час, будьте готові до внесення змін, доповнень, виправлень у текст роботи. Після того як ви виправили всі зазначені керівником недоліки, остаточний варіант здається на перевірку, затверджується завідувачем кафедри і допускається до захисту. У деяких вузах дипломну роботу перевіряють на антиплагіат. Також до роботи додається відгук керівника і рецензія незалежного фахівця-практика, написання якої слід заздалегідь домовитися з ним.

На закінчення слід сказати, про те, що процес написання диплома творчий, і займає не мало часу. Тому рекомендую не затягувати час до останнього моменту і почати роботу над дипломом на початку останнього курсу, рівномірно розподіливши навантаження на його написання і розпланувавши час. Замовляти дипломні роботи у кого-то теж безглузду справу, так як задоволення це не з дешевих, а якість таких робіт, як правило, залишає бажати кращого. Адже давно відомо, що ніхто не зробить роботу краще, ніж ти сам для себе. Терпіння вам у роботі над дипломом і успішного захисту!