Как выбрать насос

6-7-2017

насосСвердловина пробурена, колодязь пройдено. Для правильного вибору заглибного агрегату, потрібно визначити рівень води і глибину свердловини. В стовбур спускається суха мотузка з вантажем. Сухий залишок на мотузці видасть відстань до води, а намоклі частина точно підкаже про висоті стовпа води. Ці параметри і стануть ключовими при виборі заглибного насос Neptune .

Поряд з цими даними важливі і такі показники, як: діаметр і дебіт свердловини, напір і потреба у воді.

Маючи повну картину, слід перевірити її на відповідність необхідного витраті. І споживання ніяк не повинно перевищувати дебіт. З цією метою, максимальний витрата треба підбирати в межах 5-10% менше дебіту. В іншому випадку, дзеркало води може виявитися нижче рівня всмоктуючої частини насоса, що загрожує його поломкою. Хочу запропонувати http://nasos-lpgroup.ru/oblasti-primineniya/ximicheskaya-promyishlennost

Визначивши максимальний витрата і відповідність параметрам свердловини, розраховується необхідний для будинку і господарства, напір води.

У популярній формі, це виглядає так:
Прийнято вважати, що 1000 літрів достатньо для комфортного заміського життя однієї людини на добу. Цифра, помножена на кількість членів сім’ї, видасть добову потребу. Максимальний витрата розраховується виходячи з факту одночасного споживання різними точками.

Наприклад, всі три члена сім’ї одночасно користуються ванною, витрачаючи до 10 л/хв.; мийкою на кухні — 6 л/м, туалетом — 6 л/м. Загальне споживання складе 22 літра або 1,3 м3/год, тобто 31 м3/добу. В залежності від площі городу чи саду, вважається прийнятним 2000 літрів для поливу. Для мінімального напору, висота будинку приймається, наприклад, 7 метрів і додається 6 метрів, помножене на коефіцієнт втрати в лінії, рівним 1,15.

Таким чином, напірна характеристика насоса буде виходити з (7+6)х1,15=15 м. Якщо підйом із свердловини, то до отриманої цифри напору додається ще й відстань від устя свердловини до дзеркала води. Якщо цей інтервал становить 10 метрів, то для даного випадку, до 15 додається 10. Значить, потрібен глибинний насос з напором 25 метрів і витратою 1,3 м/год.

Слід знати, що при віддаленому розташуванні насоса, на кожні 10 метрів лінійного трубопроводу втрачається 1 метр напору. В цілому ж, правильніше робити ставку на напірні показники, ніж видаткову частину, яка складає, в середньому 800-1000 л/год. У разі потреби в максимальній витраті, можна скористатися гідроакумулятором.

Розрахунок при виборі поверхневого насоса
Параметрами поверхневого агрегату вважається обсяг споживаної води і необхідний напір. Для цих моделей, глибина всмоктування не перевищує 8 метрів. Магістральний напір ж має співвідношення 1:4, тобто 8 м по вертикалі буде рівним 32 м. по горизонталі.

При цьому слід враховувати інтервал між насосом і свердловиною, а також її глибиною. Якщо в стовбурі вода знаходиться на глибині 5 м від поверхні, то агрегат можна розташовувати далі 20 метрів від гирла. Якщо є численні вигини і повороти на трубопроводі, то потрібно зменшити довжину шланга на 1 м. Це пов’язано з втратою тиску.

Причиною падіння тиску може послужити і низька напруга в мережі, з подальшим перегрівом двигуна поверхневого насоса. Слід пам’ятати, що горизонтальне положення магістралі до вертикалі більше на виході, ніж на вході. Це приблизно 1:10. Тобто перекачування на 1 м. вгору, дорівнює 10 м по горизонталі.

Що стосується продуктивності, то для поливу городу, користування дворовим душем і витратою в садовому будиночку, потрібно орієнтуватися на 2-3 м3 в день.

Напір розраховується, виходячи з самої далекої і високої точки. І тиск потрібно не тільки для доставки на місце, але вона має ще й виливатися.