Что такое сайт?

12-30-2018

Сайт являє собою певний набір речей, який включає в себе доменне ім’я (Є така компанія, як Ру-Центр, яка здійснює 80% продажів по доменних іменах), програмну частину сайту (це те, що безпосередньо програмується частково СМЅками і програмістами, які систему налагоджують), дизайну та хостингу — фізичної знаходження сайту. Рекомендуємо почитати як створити сайт тут

— Що можете сказати про різновиди систем управління сайтами?
— Моя точка зору як виробника полягає в тому, що CMS безкоштовні задовольняють клієнта, юросіб в основному, на 20-30% і всі оновлення програми коштують дуже дорого в порівнянні з платними системами. Платні програми задовольняють клієнтів на 50-60%, якщо розгортати базові їх версії, а решту треба доробляти. Доробляють якраз такі компанії, як наша. Позитивні моменти платних систем полягають у тому, що вони постійно оновлюються, постійно закриваються в них дірки і постійно з’являється новий функціонал. У безкоштовних систем такого, як правило, немає.

— Які є типи сайтів, як їх правильно класифікувати?
— Сайти діляться на наступні типи: сайт-візитка — це набір текстових сторінок, які представляють якусь мінімальну інформацію про компанії або людину і про його послугах; другий тип — представництво компанії, яке включає в себе набір текстових сторінок, новини, зворотну форму зв’язку і елементарні календарі і вітрини, які дозволяють представити послуги чи товар; наступний тип — це інтернет-магазини — сайти, які дозволяють продавати товар. Вони можуть не тільки продавати, але й обробляти замовлення, з’єднуватися з такими базами даних клієнтів, як, наприклад, 1С і виписувати первинну бухгалтерську документацію, яка повністю завантажується після цього в системи 1С або іншу бухгалтерську програму. Наступний тип сайтів-це ЗМІ, які представлені великим набором видів статей і перехресними посиланнями між їх розділами, статтями. І останній — це величезні корпоративні системи, які включають в себе внутрішній корпоративний портал, що дозволяє спілкуватися між собою співробітникам компаній, автоматизувати бізнес процеси, і великий зовнішній сайт, на якому публікуються новини та міститься багато інформації про компанії.

— Скільки коштує створення сайту?
— Цінові ніші на мій погляд, такі: перша ніша — це студенти, які захоплюються веб-програмуванням і беруть за свої послуги 100-300 доларів, це знову ж набір HTML або текстових сторінок. До цієї ж категорії можна віднести безкоштовні системи (наприклад, iWeb в apple). Далі йде цінова ніша до 100 тисяч рублів. У ній працюють, в основному, люди, тільки початківці займатися проектуванням сайтів, які не мають свого офісу і виконують 1-1, 5 сайту в місяць. У них, як правило, немає технічної підтримки, оскільки вони тільки виходять на цей ринок. Наступна цінова ніша — від 200 до 800 тисяч рублів. Це, як правило, студії, основним бізнесом яких є програмування сайтів і back-систем. Вони вже мають техпідтримку, офіс, де їх постійно можна знайти. Вони вже не перший рік на ринку і нікуди не пропадуть. І остання категорія — пафосні студії, які працюють не перший десяток років, мають певний пул багатих клієнтів або виходи на великі замовлення. Сайт або веб-система у них коштує від мільйона або декількох мільйонів рублів.

— Що потрібно знати тому, хто створює сайт?
— Потрібно розуміти цілі і завдання, що він хоче від сайту, що він хоче за допомогою нього домогтися і для чого служить у нього цей сайт. Це перше. Друге — при виборі компанії необхідно звернути увагу на наявність у портфоліо компанії робіт аналогічних тій, яку він хоче замовити, наявність офісу, щоб не довелося потім шукати. У них повинен в робочий час відповідати міський телефон, а не мобільний, тому що міський, як правило рекламують, а стільниковий змінюють. У них повинна бути, бажано, служба технічної підтримки, і вони повинні надавати гарантію на сайт. Ще потрібно звернути увагу на те, чи присутні роботи з їх портфоліо в Інтернеті і чи варто на них їх знак копірайту або хоча б не варто чужого.