Чи може суд за кредитом пройти без відповідача

11-6-2016

Чи може суд за кредитом пройти без відповідачаТакож рекомендую спочатку ознайомитись зі статтею суд за неуплату кредита, ця інформацыя буде для вас корисна.
Якщо банк подав в суд та вимагає стягнути з позичальника несплачений кредит, то відповідач (позичальник) повинен бути сповіщений про це до першого засідання. Повідомлення відповідача – це обов’язок суду; термін повідомлення та інші деталі докладно описані в ЦПК РФ, однак на практиці далеко не всі вимоги закону дотримуються. Навіть якщо суд своєчасно вишле порядку, збій може відбутися при її доставці поштою. Бувають випадки, наприклад, коли повістка доходить до адресата лише через кілька місяців після завершення судового процесу.

Досить часто причиною неотримання порядку є плутанина з адресою. Типові джерела проблем – розбіжність адреси фактичного проживання з адресою реєстрації, зміна адреси реєстрації і т. д. З урахуванням високої завантаження ніхто із співробітників суду не буде перевіряти актуальність адреси позичальника, який був наданий банком (наприклад, адреси може бути вказаний на копії кредитного договору, прикладеної до позову). Коротше кажучи, позичальникові не потрібно сподіватися, що його неодмінно повідомлять про початок судового процесу.

Якщо ви не знаєте про майбутній процесі (або якщо проігноруєте отриману повістку), то суд за кредитом пройде без вашої участі. З точки зору закону, суд без присутності відповідача – це абсолютно нормально і нічому не суперечить. Точно так само, як і звичайний суд з заборгованості за кредитом, такий процес буде складатися з 3-4 засідань протягом декількох місяців. Якщо відповідач не з’явиться, один-два рази це може стати підставою для перенесення засідання, однак на підсумковий результат це не вплине – суд все одно винесе рішення.

Суд за кредитом пройшов без мене – що робити?

Отже, судовий процес за кредитом пройшов без вашої участі. Швидше за все, про винесеному рішенні ви дізнаєтеся через пару місяців, коли з вами зв’яжеться судовий пристав-виконавець, щоб вимагати гроші. Чи можна відмінити рішення, якщо суд пройшов без вас? Так, закон надає таку можливість, але на відміну від звичайного судового процесу потрібні більш складні дії, причому у вас практично не буде права на помилку.Якщо ви неправильно підготуєте документи, або подасте їх не в ту інстанцію, або пропустіть відведені законом терміни виправити ситуацію після цього не зможе навіть фахівець.

Щоб не втратити цю можливість, краще рішення – негайно звернутися до кредитного адвокату. Повірте, на цьому етапі дійсно потрібна участь професіонала, знайомого не тільки з буквою закону, але і сформованою практикою вашого регіону. Як мінімум, вам необхідно проконсультуватися з адвокатом по телефону, але краще все-таки прийти на особистий прийом. Якщо з якихось причин ви вирішили діяти самостійно, вам необхідно виконати наступні кроки.

  1. У першу чергу потрібно дізнатися у пристава-виконавця назву та адресу суду, в якому розглядалася ваша справа, а також номер цієї справи. Якщо про минулий суді ви дізналися з іншого джерела (наприклад, вам надіслали рішення поштою), потрібно з’ясувати ту ж інформацію – назва суду та номер справи.
  2. Потім необхідно прийти в суд і запитати матеріали справи для ознайомлення; попередньо краще зателефонувати до канцелярії, щоб уточнити прийомні години і інші деталі. Отримавши справу, потрібно сфотографувати всі його листи, щоб можна було вивчити їх вдома в спокійній обстановці (або пізніше передати адвокату).
  3. При вивченні матеріалів справи потрібно звернути увагу, як називається підсумковий документ судового процесу – «заочне рішення» або просто «рішення». Суддя може використовувати будь-яку з двох процедур, і якщо ви не юрист, то різницю можна встановити тільки по заголовку документа. В залежності від того, чи є слово «заочне» в назву цього документа, потрібно буде зробити абсолютно різні кроки.
  4. Якщо винесене рішення називається «заочним», то вам необхідно подавати в суд першої інстанції заяву про скасування заочного рішення. В цій заяві треба не просто просити про скасування, а також вказати конкретні причини, за якими ви не згодні з винесеним рішенням. Якщо суд задовольнить це заява, розпочнеться повторний судовий процес по кредиту, але вже з вашою участю.
  5. Якщо слово «заочне» в початковому рішенні немає, то потрібно скористатися іншою процедурою – апеляційним оскарженням. У цьому випадку необхідно звертатися вже на більш високий рівень – в апеляційний суд. Апеляція займе всього одне засідання, і відразу винесе ухвалу залишити попереднє рішення в силі або зменшити суму виплати.

Потрібно розуміти, що на кожному кроці є безліч нюансів, і розібратися у всіх деталях може тільки професійний юрист. Наприклад, якщо пропущено строк подачі якогось документа, то в одних випадках це буде непоправною проблемою, а в інших – пропущений строк можна без особливих труднощів відновити. Щоб грамотно підготувати документи, крім букви закону необхідно знати практику.

Багато нюансів розрізняються в різних регіонах Росії, тому важливо не покладатися на загальні рекомендації в інтернеті, а поговорити з адвокатом, що практикує у вашому місті. Профільний фахівець може надати інформацію не тільки про особливості регіону в цілому, але навіть і про кожному районному суді. Якщо ви знаходитеся в Москві або Московської області, ви можете звернутися до нас за телефонною консультацією, але найбільш ефективний варіант – це, звичайно, прийти на особистий прийом кредитного адвоката.